Paged-Sklejka inwestuje 151,7 mln zł

opublikowano: 29-06-2015, 00:00

Warmińsko-mazurska strefa wydała największe w tym roku zezwolenie. Jest szansa na kolejne duże projekty.

Inwestycję spółki Paged-Sklejka „PB” zapowiedział w styczniu. Producent sklejki obiecał 151,7 mln zł nakładów w rozbudowę zakładu w Morągu, w tym budowę nowej hali i dodanie 110 etatów do 469.

— Spółka właśnie otrzymała zezwolenie — mówi Krzysztof Gąsior z Warmińsko- Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w której Paged- Sklejka zrealizuje projekt. Zezwolenie odebrała też spółka MM Szynaka- Interline, która w Nowym Mieście Lubawskim wyda 9,25 mln zł i stworzy 105 miejsc pracy.

Inwestycja ma się zakończyć do 31 grudnia 2017 r. To pierwszy projekt tej spółki w strefie, choć powiązana z nią Fabryka Mebli Szynaka jest w niej od 2006 r. To m.in. dla spółek Paged- Sklejka i Szynaka-Interline rząd poszerzył w tym roku warmińsko-mazurską strefę. W tym roku strefa wydała jeszcze jedno zezwolenie: dla PPHU Auto-Tech. Spółka projektuje i konstruuje przyczepy, a jej największymi odbiorcami są rolnicy i przedsiębiorstwa z terenów wiejskich. Firma jako pierwsza w Polsce wyprodukowała przyczepy-platformy na cztery bele o długości 5,2 m. Teraz wyda 1,52 mln zł na nową halę i stworzy 12 etatów.

— Niewykluczone, że jeszcze w pierwszym półroczu wydamy dwa zezwolenia — mówi Krzysztof Gąsior. Może mieć na myśli firmy, których zakłady również objęła zmiana granic: Tymbark- MSW z grupy Maspex Wadowice i Żuławską Fabrykę Mebli. Koncern spożywczy zapowiedział 49 mln zł inwestycji w linie do produkcji musów owocowo-warzywnych i magazyny.

Spółka meblowa, część firmy Wójcik Fabryka Mebli, zapowiada 75 mln zł inwestycji i 170 etatów. W ubiegłym roku warmińsko-mazurska strefa wydała 16 zezwoleń, w których firmy obiecały 849 mln zł inwestycji i 805 miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane