Pakiet MŚP podpisany

opublikowano: 03-12-2018, 22:00

Przedsiębiorcy będą mogli wliczyć w koszty działalności wartość pracy małżonków.

Ponadto uzyskają możliwość jednorazowego rozliczenia straty podatkowej do wysokości 5 mln zł. To część zmian składających się na tzw. Pakiet MŚP, podpisany już przez prezydenta.

Zmiany są różnorodne. Jak informuje resort przedsiębiorczości i technologii — autor nowelizacji ustaw składających się na pakiet — dzięki niej np. pracodawcy z najmniej wypadkowych branż nie będą musieli kierować pracowników administracyjno-biurowych na okresowe szkolenia BHP. Ponadto skróci się — ze 150 do 90 dni — termin dla wierzyciela, który nie otrzymał należności, do skorzystania z ulgi na złe długi w VAT. Pakiet MŚP to prawie 50 uproszczeń. Jak szacuje resort, przedsiębiorcy oszczędzą przez 10 lat niemal 4 mld zł. Przyjęte rozwiązania w przeważającej większości wejdą w życie w 2019 r. Podwyższenie progu obrotów, który uprawnia do uzyskania statusu „małego podatnika” — z 1,2 mln EUR do 2 mln EUR — zacznie obowiązywać od 2020 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

MSP