Pakiet paliwowy zadziałał

Po wejściu w życie tzw. pakietu paliwowego zmniejszyła się skala szarej strefy w obrocie paliwami

Oto potwierdzenie tego, co „Puls Biznesu” zauważył już na początku września. — Po wejściu w życie tzw. pakietu paliwowego zmniejszyła się skala szarej strefy w obrocie paliwami, wzrósł natomiast popyt na legalnym rynku — poinformowała wczoraj Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN). Chodzi o ostatnią próbę walki z oszustami, czyli nowelizację kilku ustaw (o podatku od towarów i usług, o podatku akcyzowym i prawa energetycznego), która weszła w życie 1 sierpnia. Wygląda na to, że dzięki niej klienci firm z szarej strefy przerzucają się na legalne źródła dostaw.

„Wstępne wyniki porównania oficjalnej konsumpcji paliw w sierpniu 2016 r. do sierpnia 2015 r. wskazują wzrost popytu dla trzech głównych gatunków paliw na poziomie ponad 14 proc., przy czym wzrost popytu na olej napędowy wyniósł 16 proc., a na benzyny silnikowe prawie 15 proc. Nie oznacza to, że oferta szarej i czarnej strefy zupełnie zniknęła z rynku, choć można zauważyć, iż jest ich mniej" — podaje POPiHN.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane