Pakiety medyczne wciąż popularne

opublikowano: 04-12-2018, 22:00

Już ponad 2,4 mln osób ma dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

W ciągu pierwszych trzech kwartałów tego roku na ten cel wydały łącznie 586 mln zł. To prawie 19 proc. więcej niż rok wcześniej — podaje Polska Izba Ubezpieczeń (PIU). Według jej obserwacji, ubezpieczonych będzie przybywać i poszerzy się zakres polis.

— Z danych wynika, że poziom składki w grupowych pakietach medycznych rośnie niewiele szybciej niż liczba ubezpieczonych. Pokazuje to wyraźnie, że pracodawcy chcą zapewnić swoim pracownikom szerszy dostęp do świadczeń zdrowotnych. Dlatego rośnie również popularność szerszych abonamentów. Podyktowane jest to z jednej strony kwestiami medycznymi, a z drugiej — walką o pracownika — wyjaśnia Dorota Fal, doradca zarządu PIU.

Jej zdaniem pracodawcy dążą także do ograniczenia absencji chorobowych, które stanowią realny koszt dla firm.

— ZUS podał, że w 2017 r. przedsiębiorcy wydali z własnych kieszeni 6,3 mld zł, finansując pierwszy miesiąc zwolnienia lekarskiego swoich pracowników — mówi Dorota Fal.

20 proc. Tyle w ciągu roku przybyło osób objętych dodatkowym ubezpieczeniem zdrowotnym.

23 miesiące Nawet tak długo trzeba czekać w kolejce do endokrynologa w systemie świadczeń gwarantowanych z NFZ — wynika z raportu Fundacji WHC, WEI i MAHTA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu