Pakistan na Warmii i Mazurach

MBE
opublikowano: 22-08-2012, 00:00

HANDEL

Murad Ali, ambasador Pakistanu, przybył z misją na Warmię i Mazury, w trakcie której rozmawiał o wykorzystaniu potencjału gospodarczego regionu.

— Pan ambasador zaproponował nam współpracę gospodarczą. Odpowiedzieliśmy zaproszeniem na Forum Rynków Wschodnich, organizowanym przez nas 4-5 października, podczas którego dyplomaci z Pakistanu mogliby przedstawić ofertę biznesową swojego kraju. Oni natomiast zaprosili nas na targi Expo w Karaczi, największe takie wydarzenie gospodarczo-promocyjne w Pakistanie — mówi Jacek Protas, marszałek województwa.

Ambasador przyznał, że Pakistan jest zainteresowany produkcją żywności, przetwórstwem mleczarskim i przemysłem meblarskim Warmii i Mazur. Zaprosił także przedstawicieli regionu na spotkanie z pakistańskim wiceministrem do spraw inwestycji, zaplanowane na 10 września w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane