Palikot: premier powinien zacząć od nas

PAP
opublikowano: 09-10-2011, 22:15

Byłoby dziwne, gdyby premier nie uwzględnił tego, że miliony Polaków głosowały na program Ruchu Palikota - mówił Janusz Palikot, pytany, czy to do niego Donald Tusk powinien zwrócić się w pierwszej kolejności przy rozmowach o koalicji.

Zobacz także

"Ja jestem pewien, że premier powinien zacząć od Ruchu Palikota, ale to jest jego sprawa, to on wygrał te wybory i on musi wziąć na siebie odpowiedzialność" - powiedział Palikot, któremu sondaż TNS OBOP daje trzecie miejsce w parlamencie.

Podkreślił, że czuje ogromną radość, że wszystko jest możliwe. "W Polsce bez dotacji budżetowych, bez billboardów, bez spotów w komercyjnym czasie można uprawiać politykę. To jest fenomenalne. Półtora miesiąca temu sondaże dawały Ruchowi Palikota od jeden do dwóch procent. To jest fenomenalny sukces społeczeństwa obywatelskiego" - powiedział Palikot.

Pogratulował wygranej Platformie, mówiąc, że to duży sukces wygrać drugi raz wybory.

Według wyników sondażowych TNS OBOP partia Palikota zajęła w niedzielnych wyborach parlamentarnych trzecie miejsce, z wynikiem 10,1 proc. Z kolei według sondażu Homo Homini Ruch Palikota uzyskał piąte miejsce, z wynikiem 8,6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu