Palikot zainwestuje w partię 5 mln zł

MD
opublikowano: 11-01-2011, 11:25

 ujawnił w wywiadzie dla Gazety Wyborczej, że zainwestował dotychczas w stworzenie partii 1 mln zł.

- A zainwestuję w sumie pięć. Resztę, 10 mln zł, od ludzi – powiedział.

Pytany, czy ma jakiś program gospodarczy, odpowiada, że kiedy rząd podnosi VAT, a Balcerowicz opowiada się za zmniejszeniem wydatków, jego pomysłem jest „lepsze zarządzanie”. Chciałby także wprowadzenia podatku liniowego - PIT, CIT i VAT - o stawce 18 proc. Proponuje także zmniejszenie wydatków na armię z 27 do 15 mld zł, a także „zatrzymanie finansowania Kościoła”, co miałoby przynieść według jego wyliczeń 3 mld zł.

Palikot zapowiada, że będzie robił demonstracje w obronie OFE.

- Rząd Tuska zrobił numer stulecia: gwizdnął nam 5 proc. pensji. Chce nam wmówić, że robi reformę emerytalną, że dba o nasze emerytury, a w rzeczywistości podniósł nam podatki o 5 proc. – powiedział Gazecie Wyborczej.

Jego zdaniem, premier Tusk „kpi w żywe oczy”, kiedy mówi, że w ZUS nasze pieniądze będą bardziej bezpieczne. Zarzuca mu także kłamstwo, kiedy mówi, że już w kwietniu ZUS „będzie miał zdolność zarządzania tymi indywidualnymi kontami”. Jego zdaniem, ZUS będzie potrzebował na to trzy lata.

MD, Gazeta Wyborcza

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane