Paliwo na stacjach zdrożeje

PAP
opublikowano: 19-03-2010, 15:04

Ceny paliw w rafineriach wzrosną, więc kierowcy też zapłacą więcej - przewidują analitycy rynku paliw. Portal e-petrol.pl przewiduje, że ceny w hurcie wzrosną o ponad 20 zł. Reflex podał, że  od początku roku ceny na stacjach wzrosły o kilkadziesiąt groszy.

Jak podali eksperci biura Reflex, w mijającym tygodniu podwyżki cen benzyny wyniosły od 5 do 12 groszy za litr, a za litr oleju napędowego około 5 groszy. Średnio za litr benzyny 95 trzeba zapłacić około 4,50 zł, natomiast za litr diesla około 4,08 zł. Ceny autogazu od kilku tygodni utrzymują się na poziomie ok. 2,20 zł za litr. Biuro Reflex podało, że od początku roku cena litra benzyny 95 wzrosła o 18 groszy za litr, oleju napędowego o 13 gr za litr i LPG o 8 gr za litr.

Zobacz więcej

Kierowcy powinni się spodziewać nadejścia podwyżek.

Według analityków e-petrol.pl, wprowadzone w ostatnich kilkunastu dniach zmiany cen w polskich rafineriach oznaczają, że kierowcy powinni się spodziewać nadejścia podwyżek. Portal podał, że do połowy przyszłego tygodnia hurtowe ceny benzyn mogą wzrosnąć o ok. 20 zł, a oleju napędowego o 25-26 zł.

Portal prognozuje, że w przyszłym tygodniu cena najpopularniejszego gatunku benzyny powinna mieścić się w przedziale 4,45-4,70 zł za litr, taniej może być oferowany diesel, który właściciele stacji paliw mogą sprzedawać po 4,08-4,25 zł za litr. Lekkiej korekcie cen, tym razem może nawet w dół, będzie poddany autogaz i wg prognoz e-petrol.pl średnia cena litra LPG powinna wynosić 2,14-2,32 zł. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Paliwo na stacjach zdrożeje