Panasonic wstrzymuje biznes z Huawei

opublikowano: 23-05-2019, 06:37

Japoński Panasonic ogłosił wstrzymanie interesów z Huawei w związku z restrykcjami wprowadzonymi wobec chińskiej spółki w USA.

W ubiegłym tygodniu USA wprowadziły Huawei na listę spółek, z którym amerykańskie firmy nie mogą handlować bez licencji. Dotyczy to wszystkich dóbr, które mają 25 proc. lub więcej wyprodukowanych w USA komponentów.

Panasonic
Zobacz więcej

Panasonic fot. Bloomberg

- W wewnętrznym komunikacie Panasonic ogłosił, że zawiesza transakcje z Huawei i jego 68 spółkami powiązanymi, które zostały objęte zakazem w USA – poinformowała japońska firma.

Tymczasem, jak podaje Reuters, na swojej chińskiej stronie internetowej Panasonic poinformował w czwartek, że kontynuuje normalne dostawy do Huawei Technologies.

W Japonii  Softbank i KDDI ogłosiły, że nie będą sprzedawać nowych telefonów Huawei. W Wielkiej Brytanii specjalizująca się w projektowaniu chipów spółka ARM poinformowała pracowników, że muszą zawiesić robienie interesów z największą chińską spółką telekomunikacyjną, dowiedziało się nieoficjalnie BBC.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu