Panasonic wstrzymuje biznes z Huawei

opublikowano: 23-05-2019, 06:37

Japoński Panasonic ogłosił wstrzymanie interesów z Huawei w związku z restrykcjami wprowadzonymi wobec chińskiej spółki w USA.

W ubiegłym tygodniu USA wprowadziły Huawei na listę spółek, z którym amerykańskie firmy nie mogą handlować bez licencji. Dotyczy to wszystkich dóbr, które mają 25 proc. lub więcej wyprodukowanych w USA komponentów.

Panasonic
fot. Bloomberg

- W wewnętrznym komunikacie Panasonic ogłosił, że zawiesza transakcje z Huawei i jego 68 spółkami powiązanymi, które zostały objęte zakazem w USA – poinformowała japońska firma.

Tymczasem, jak podaje Reuters, na swojej chińskiej stronie internetowej Panasonic poinformował w czwartek, że kontynuuje normalne dostawy do Huawei Technologies.

W Japonii  Softbank i KDDI ogłosiły, że nie będą sprzedawać nowych telefonów Huawei. W Wielkiej Brytanii specjalizująca się w projektowaniu chipów spółka ARM poinformowała pracowników, że muszą zawiesić robienie interesów z największą chińską spółką telekomunikacyjną, dowiedziało się nieoficjalnie BBC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane