Pandemia utrudnia ekspansję APS Energii

opublikowano: 07-04-2020, 17:14
aktualizacja: 07-04-2020, 17:14

Spółka zwiększa zyski, planuje inwestycje i wypłatę dywidendy. Po wygaśnięciu pandemii planuje zagraniczne inwestycje.

10,6 mln zł – tyle w 2019 r. wyniósł zysk netto podwarszawskiej grupy APS Energia, działającej na rynkach energetycznym i transportowym. Kierujący nią Piotr Szewczyk informuje, że mimo prognoz dotyczących pogarszania się sytuacji gospodarczej z powodu epidemii COVID-19 akcjonariusze otrzymają 1,4 mln zł dywidendy. Podkreśla również, że wynik byłyby lepszy, gdyby nie utworzone przez spółkę rezerwy na należności od kontrahentów. Ich część może być jednak wkrótce rozwiązana i pozytywnie wpłynąć na tegoroczne wyniki.

Dostawy w Europie:
Dostawy w Europie:
Piotr Szewczyk, prezes APS Energii, twierdzi, że mimo epidemii zakłady grupy produkują bez większych zakłóceń. Nawet części i podzespoły zamawiane we Włoszech są dostarczane na bieżąco. Polska grupa nie korzysta z podzespołów chińskich, z których przywozem były problemy.
fot. WM, Puls Biznesu

APS Energia planuje także inwestować i rozwijać działalność.

- Pracujemy dla sektorów strategicznych dla gospodarki – energetyki, dostaw ropy i gazu oraz kolei. Nasi klienci nie mogą zawiesić działalności, dlatego my także pracujemy i dostarczamy nasze produkty – mówi Piotr Szewczyk.

Według niego na polskim rynku dynamicznie rosną zwłaszcza zamówienia od instalujących urządzenia APS Energii  producentów pociągów, jednak 63 proc. przychodów grupy, które w 2019 r. sięgnęły prawie 135 mln zł, pochodzi z rynków zagranicznych. 

Większość dostaw jest realizowana zgodnie z planem. Bez większych zakłóceń pracuje również spółka w Rosji, czyli obiekt produkcyjno-biurowy w Jekaterynburgu, który giełdowa grupa kupiła w lutym 2020 r.

APS Energia planuje także ekspansję na nowe rynki.

- Zamierzamy otworzyć hub – centrum produkcyjno-dystrybucyjne w Egipcie, z którego będą zaopatrywane kraje arabskie. Podobny planujemy uruchomić w Stanach Zjednoczonych – dodaje Piotr Szewczyk.

Realizację tych inwestycji utrudniają problemy związane z pandemią, ale ma nadzieję, że będą one realizowane jeszcze w tym roku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane