PB Po Godzinach
Partnerem cyklu EKO jest logo Provident

Papierowe słomki McDonald's trudne do recyklingu

opublikowano: 05-08-2019, 12:13

Nowe słomki papierowe McDonald's - opisane przez amerykańskiego giganta fast foodów jako „przyjazne dla środowiska” - nie mogą zostać poddane recyklingowi, donosi serwis BBC, powołując się na dziennik „The Sun”.

Jesienią ubiegłego roku firma przeszła ze słomek plastikowych na papierowe w swoich restauracjach w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Miało to na celu zmniejszyć zanieczyszczenie plastikami, którymi w poważnym stopniu skażone są nawet oceany.

Papierowe słomki w McDonald's nie są jednak tak do końca przyjazne środowisku i trudno poddają się recyklingowi
fot. Peter Jordan/News Licensing/Forum

Jednak wewnętrzna notatka firmy sugeruje, że nowe słomki papierowe nie są jeszcze łatwe do recyklingu i powinny zostać po prostu „spisane na straty” i zutylizowane jak normalne odpady - donosi dziennik The Sun.

McDonald's twierdzi, że materiały nadają się do recyklingu, ale ich grubość utrudnia ich przetwarzanie.

W wyniku opinii klientów wzmocniliśmy nasze słomki papierowe, więc chociaż materiały nadają się do recyklingu, ich obecna grubość utrudnia ich przetwarzanie przez naszych dostawców rozwiązań w zakresie odpadów, którzy również pomagają nam w recyklingu naszych kubków papierowych – napisał w oświadczeniu rzecznik McDonalda.

Sieć restauracji zużywa 1,8 mln słomek dziennie w Wielkiej Brytanii, więc rezygnacja z plastikowych akcesoriów był znaczącym krokiem w zmniejszaniu plastiku jednorazowego użytku.

Niektóre produkty plastikowe jednorazowego użytku mogą się rozkładać setki lat, jeśli nie zostaną poddane recyklingowi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk. BBC

Polecane