Papiery na Papieraka

Dawid Tokarz
opublikowano: 08-04-2011, 06:21
Obserwuj w MójPB:

Faworyt konkursu na członka zarządu PZU odpowiedzialnego za detal nie ma sobie nic do zarzucenia.

Konflikt między Zbigniewem Jagiełłą, prezesem PKO BP, a Wojciechem Papierakiem, wiceprezesem odpowiedzialnym za rynek detaliczny, od miesięcy był tajemnicą poliszynela. Z naszych informacji wynika, że obaj ścierali się ostro głównie ze względów ambicjonalnych, ale różniły ich też kwestie merytoryczne. Świadczą o tym dokumenty, które kilka tygodni temu trafiły anonimowo do "Pulsu Biznesu". Była wśród nich "analiza modelu funkcjonowania pośredników". Z jej treści wynika, że powstała pod koniec 2010 r. w otoczeniu Zbigniewa Jagiełły.

Dokument jest bardzo krytyczny dla Wojciecha Papieraka, który fotel wiceprezesa PKO BP chce zamienić na funkcję członka zarządu PZU. Jego autorzy twierdzą, że sposób współpracy PKO BP z pośrednikami "tworzy środowisko korupcjogenne", a nawet jest "działaniem na szkodę banku".

— To zarzut zupełnie bezpodstawny — mówi Wojciech Papierak.

Więcej w piątkowym Pulsie Biznesu. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dawid Tokarz

Polecane