Czytasz dzięki

Papiery ważne dla kariery

  • Dorota Czerwińska
opublikowano: 23-10-2012, 10:58

Bez odpowiednich świadectw niekiedy trudno o dobrą pracę, awans lub podwyżkę.

Do branż, w których certyfikaty liczą się najbardziej, należą finanse. Dla osób zajmujących się kontrolingiem i zarządzaniem finansami dobrym wyborem jest CIMA, która w odróżnieniu od ACCA największy nacisk kładzie na rachunkowość. ACCA ułatwia karierę zarówno w księgowości, jak i kontrolingu, a także w firmach audytorskich i audycie wewnętrznym. CIMA zrzesza specjalistów od rachunkowości zarządczej, a CFA przyda się tym, którzy chcą robić karierę w analizie finansowej, doradztwie inwestycyjnym i zarządzaniu aktywami. Planując rozwój w dziale audytu wewnętrznego, warto pomyśleć o zdobyciu certyfikatu CIA.

— Certyfikaty z finansów potwierdzają poziom wiedzy merytorycznej, której nawet podczas wieloetapowej, kilkugodzinnej rekrutacji nie można dokładnie sprawdzić. Do certyfikatów finansowych wagę przykładają szczególnie firmy międzynarodowe, zwłaszcza nastawione na rozwój i będące liderami w swoich sektorach, oraz notowane na giełdach papierów wartościowych — wyjaśnia Paweł Wierzbicki z firmy doradztwa personalnego Michael Page International Poland.

Więcej o certyfikatach w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu" lub TUTAJ>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Polecane