Parnica wnosi o upadłość

Pytlos Cezary
opublikowano: 05-03-1999, 00:00

Parnica wnosi o upadłość

Resort skarbu chce skonsolidować zachodniopomorskie stocznie remontowe — Gryfię, Parnicę i Morską Stocznię Remontową Świnoujście. Na przeszkodzie stanął jednak wniosek o upadłość, złożony pod koniec lutego przez Parnicę.

Szczecińska Stocznia Remontowa Parnica w styczniu wyłoniła wreszcie inwestora — Gryfię, inną szczecińską stocznię remontową.

— Sytuacja Parnicy jest trudna, ze względu na jej zadłużenie — mówi Paweł Prus, kierownik działu marketingu tej firmy.

Obecnie Gryfia rozmawia z wierzycielami Parnicy w sprawie restrukturyzacji jej 2,5 milionowych długów. Decyzję o konsolidacji uzależnia od opinii biegłych rewidentów.

Tymczasem 26 lutego Parnica złożyła w ministerstwie skarbu wniosek o ogłoszenie upadłości.

— Chcemy zmobilizować Gryfię do szybszego działania — mówi Janusz Lepczyński, prezes Parnicy.

Ministerstwo skarbu poinformowało, że wniosek Parnicy zahamuje projekt skonsolidowania trzech stoczni remontowych — Gryfii, Parnicy i MSR Świnoujście.

Projekt Gryfii zakłada prowadzenie przez trzy stocznie wspólnych zakupów i inwestycji. Między innymi w tej sprawie przedstawiciele Parnicy i Gryfii spotkają się dziś z Barbarą Litak-Zarębską, wiceminister skarbu.

Cezary Pytlos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Pytlos Cezary

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Parnica wnosi o upadłość