Partner Indesitu buduje zakład

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 23-09-2010, 00:00

Isopak wyda 12 mln zł. To dziesiąty inwestor w strefie ekonomicznej w Radomsku.

Isopak wyda 12 mln zł. To dziesiąty inwestor w strefie ekonomicznej w Radomsku.

12,2 mln zł wyda Isopak Poland na fabrykę w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w której zatrudni 16 osób. Firma działa w Łodzi od 2007 r. i produkuje dla lokalnych firm AGD. Zatrudnia 45 osób. Dzięki budowie nowej fabryki będzie dostarczać opakowania ze styropianu także do zakładów włoskiej firmy Indesit, która w Radomsku produkuje pralki i zmywarki.

Isopak będzie dziesiątym inwestorem w SSE w Radomsku. W tej podstrefie powstało już prawie 2 tys. miejsc pracy, a firmy wydały 815 mln zł. W tym tygodniu zezwolenie na budowę fabryki w tym mieście odebrała firma Manuli Hydraulics Manufacturing, która zainwestuje 100 mln zł i zatrudni 150 osób przy produkcji maszyn i systemów hydraulicznych dla przemysłów naftowego i morskiego.

W tym roku na nowe projekty w łódzkiej strefie ekonomicznej zdecydowało się już 13 firm, które obiecują 350 mln zł i 700 miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu