Pary złotówkowe ciągle w górę

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 26-09-2014, 15:42

Odczyt finalny amerykańskiego PKB za II kwartał był zgodny z oczekiwaniami, zatem ta publikacja nie zwiększyła zmienności na rynku walutowym. Niemniej jednak pary złotówkowe kontynuują ruch w górę i atakują tegoroczne maksima.

USD/PLN

Dzisiaj na notowaniach USD/PLN oglądaliśmy próbę wykształcenia korekty trwających od wtorku wzrostów. Zasięg tego cofnięcia był jednak niewielki i obecnie kurs USD/PLN ponownie atakuje ustanowione wczoraj tegoroczne maksima i jednocześnie pozytywnie przetestowane 12-miesięczne ekstrema z września 2013 (3,2850).

Pokonanie tego poziomu będzie już niestety sygnałem ataku dwuletnich maksimów (3,3850). Patrząc jednak na wskaźniki impetu, para ta jest już silnie wykupiona, nawet w ujęciu dziennym i wykształciły się negatywne dywergencje. Stanowi to cały czas ostrzeżenie dla inwestorów grających na dalsze osłabianie złotego do dolara amerykańskiego.

GBP/PLN

Wczoraj popołudniu notowania GBP/PLN obroniły górne ograniczenie trójkąta prostokątnego z genezą 6 sierpnia br. (5,3660). Obrona tego oporu skutkowała cofnięciem, ale dzisiaj ruch w górę jest kontynuowany. Pokonanie strefy 5,3674 – 5,3765 będzie oznaczać kontynuację fali wzrostowej z czerwca br. (maksima z minionego piątku, 78,6% zniesienie sekwencji spadkowej z maja 2012 roku i górne ograniczenie wspomnianego trójkąta). Pokonanie tych oporów otwiera drogę do poziomu siedmioletnich maksimów (ostatnio pozytywnie przetestowanych właśnie w maju 2012 r.) na 5,5340 – patrz drugi wykres.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane