Paulson stawia teraz na nieruchomości

opublikowano: 16-05-2013, 13:57

John Paulson, jeden z najbardziej znanych inwestorów miliarderów stawia na odbicie na amerykańskim rynku nieruchomości, donosi Reuters.

Pomiędzy styczniem a marcem, jego fundusz hedgingowy zakupił 17 mln udziałów w hipotecznym ubezpieczycielu, MGIC Investment. Zwiększył też trzykrotnie swoje zaangażowanie w dwóch innych ubezpieczycielach z tego segmentu rynku. W Radian Group udziały wzrosły z 3,5 mln do 11,5 mln akcji zaś w Genworth Financial z 3,9 mln do 9 mln.

Posiadający aktywa o wartości 18 mld USD fundusz Paulsona zrobił się słynny kiedy przed kilkoma laty grał na przegrzanie rynku nieruchomości. Obecne działania wskazują, że miliarder wierzy w mocny wzrost i kontynuacje silnego ożywienia na rynku nieruchomości.

Portfolio funduszu wzrosło p 14 proc. w pierwszym kwartale i kontynuowało zwyżkę do 21 proc.  na koniec kwietnia, notując jeden z najlepszych wyników wśród funduszy, gdzie średnia w tym roku kształtuje się na poziomie około 5 proc.

Inwestor może w ten sposób powetować sobie przynajmniej część strat poniesionych na rynku złota, gdzie na skutek gwałtownego tąpnięcia cen kruszcu jego aktywa stopniały o setki milionów dolarów. W pierwszym kwartale jego złoty fundusz stracił 28 proc. i powiększył ją jeszcze w kolejnym miesiącu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane