PayPal rozważa stworzenie platformy handlu akcjami

opublikowano: 30-08-2021, 19:02

Amerykański gigant rynku obsługi płatności elektronicznych rozważa umożliwienie użytkownikom w USA handlu akcjami, informuje CNBC powołując się na anonimowe źródła.

W ramach przygotowań PayPal miał zatrudnić w ostatnim czasie weterana branży brokerskiej Richa Hagena. Miał zostać szefem nieznanego dotychczas działu spółki o nazwie “Invest at PayPal”. W przeszłości Hagen był założycielem internetowego brokera TradeKing, przypomina CNBC.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Zainteresowanie PayPal nowym biznesem wiąże się z odrodzeniem detalicznego handlu akcjami w USA. W pierwszej połowie tego roku na rynek weszło ponad 10 mln nowych inwestorów indywidualnych, wyrównując z grubsza rekord z ubiegłego roku, wynika z szacunków JMP Securities. Jeden z rywali PayPal, Square, oferuje już handel akcjami i kryptowalutami przez swoją Square Cash App.

Choć jedno ze źródeł CNBC twierdzi, że nie jest prawdopodobne, aby PayPal uruchomił handel akcjami w tym roku, akcje spółki drożały o ponad 3 proc. O ponad 3 proc. taniały akcje Robinhood, jednego z największych potencjalnych rywali.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane