#PBdosłuchania Odcinek 19.: PIĘKNO INWESTOWANIA W SZTUKĘ

opublikowano: 03-11-2017, 06:09
aktualizacja: 03-11-2017, 06:10

Galeriom sztuki nie udało się wskazać nowego Sasnala, co wielokrotnie obiecywały inwestorom. To pokazuje, że sztuka inwestowania w sztukę nie należy do łatwych , dlatego dziś porozmawiamy o tej piękniejszej stronie życia.

Na początek rzut oka na rynek. Dziennikarka Pulsu Biznesu Weronika Kosmala opisze jego wielkość i przybliży metodologię. Porozmawiamy o tym gdzie szukać dobrych okazji i jakie media są najbardziej perspektywiczne w kontekście inwestycyjnym.

Jedną z najciekawszych i najdroższych kolekcji w Polsce jest ta zebrana przez Michała Borowika. Sukces to niemały, bo zaczął mając 19 lat, a było to zaledwie 12 lat temu. Nam udzielił cennych rad czym się kierować na aukcyjnych zakupach.

Co jakiś czas słyszymy o pobiciu kolejnego rekordu aukcyjnego na krajowym rynku sztuki. Kto licytuje najcenniejsze dzieła, jak przebiega sam proces licytacji i czy mamy szanse na powtórki zwrotów z inwestycji jakie zdarzały się jeszcze kilkanaście lat temu – o tym opowie Agata Szkup z domu aukcyjnego Desa Unicum.

Aukcje sztuki przyciągają znawców i inwestorów, ale zdarzają się na nim również oszuści. Przeciwko złym mocom stają eksperci, którzy oceniają oryginalność dzieła dokonując czasami prawdziwie spektakularnych odkryć. O tajnikach swojej pracy opowie ekspert Adam Chełstowski z firmy Ad-Arte.

Sztuka to nie tylko źródło zarobku dla biznesu, ale przede wszystkim droga ekspresji piękna. Dlatego na koniec zapraszam na rozmowę z człowiekiem, który w biznesie już odniósł sukces, a obecnie realizuje swoje wcześniejsze marzenia stając się absolwentem Akademii Sztuk Pięknych. O rzeźbie jako wartości dodanej inwestycji opowie architekt, Rafał Grzelewski.

To jest Puls Biznesu do słuchania, przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dobrowolski

Polecane