#PBdosłuchania Odcinek 24. CZY BREXIT DA ZAROBIĆ?

opublikowano: 15-12-2017, 07:37
aktualizacja: 15-12-2017, 07:37

Wiele osób zastanawia się czy obywatele Zjednoczonego Królestwa raz jeszcze podjęliby w referendum decyzję o brexicie. My tego nie wiemy, ale powiemy ile ten proces będzie kosztować i jak na tym zarobić.

Londyńskie City szykuje się do wyprowadzki wielkich korporacji, a wraz z nimi tysięcy białych kołnierzyków. O szacowanych kosztach operacji opowie Paul McNamara dyrektor inwestycyjny  GAM Investments. Nasz gość rozwieje również marzenia o Warszawie jako bezpiecznej przystani instytucji finansowych.

Wielka Brytania była dotychczas postrzegana jako atrakcyjne miejsce studiów. O tym, że uczelnie już dostały po kieszeni w wyniku ubiegłorocznego referendum opowie dr Roch Dunin-Wąsowicz z London School of Economics. Przedstawi on także marzenia Londynu o specjalnej strefie ekonomicznej oraz sytuację polskich rezydentów.

Brexit to fascynujący proces zajmujący politologów, ale też wielki problem dla europejskiej administracji. Dylematy związane z łataniem unijnego budżetu wyjaśni dr Przemysław Biskup z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Zastanowimy się z nim także jakie potencjalne korzyści wyłapać możemy dla Polski w szeregu strat.

Powroty z Wysp polskich emigrantów nie są jeszcze codziennością, ale może to się zmienić jeżeli przedsiębiorcy podsumują rachunek zysków i strat, szczególnie w kontekście kosztów prowadzenia działalności. O swoim wracaniu na ojczyzny łono opowie Artur Bocian z Manchesteru, który zasugeruje nam także ciekawy pomysł na nowy biznes.

Nad Wisłą zadomowiło się wielu przedsiębiorców znad Tamizy. Jednym z nich jest filmowiec Patrick Ney, który najpierw przyjechał do nas za ukochaną Polką, a później zakochał się w Polsce. Wspominać będziemy jego obraz naszego kraju kiedy się tu sprowadzał i skomentujemy biznesową rzeczywistość.

To jest Puls Biznesu do słuchania, przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dobrowolski

Polecane