PBS Finanse pomyśli o emisji

GRA
opublikowano: 14-03-2011, 00:00

Spółka otwiera oddziały bankowe, rozmawia o przejęciu i powoli przymierza się do nowej emisji akcji.

Spółka otwiera oddziały bankowe, rozmawia o przejęciu i powoli przymierza się do nowej emisji akcji.

Nadzór PBS Finanse, czyli dawnego mięsnego Beef-Sanu, ocenił w zeszłym tygodniu strategiczne plany firmy, która zmienia profil działalności.

— Ocena jest pozytywna. Zamierzamy zapewnić PBS Finanse większe wsparcie, zarówno personalne, jak i narzędziowe — zapowiada Lesław Wojtas, prezes Podkarpackiego Banku Spółdzielczego (PBS), który po zakończonym kilka dni temu wezwaniu kontroluje blisko 50 proc. akcji PBS Finanse (wezwanie zakończyło się nadsubskrypcją).

Podstawową działalnością PBS Finanse ma być budowa sieci oddziałów PBS.

— W fazie organizacyjnej jest oddział w Katowicach Mamy też już wybraną lokalizację w Krakowie — mówi Jerzy Biel, prezes PBS Finanse.

W planach jest rozwój spółki Duet, która ma się specjalizować w udzielaniu szybkich pożyczek, a także przejęcie firmy leasingowej (rozmowy trwają). Skąd na to pieniądze?

— Zdaniem zarządu, zasadne byłoby sięgnięcie po emisję akcji — twierdzi Jerzy Biel.

Właściciel firmy podziela tę opinię.

— Do emisji akcji z prawem poboru mogłoby dojść w drugiej połowie roku. Myślimy o pozyskaniu 10 mln zł — szacuje Lesław Wojtas.

Również w drugiej połowie roku powinna zostać przeprowadzona spółki zależnej — PBS Partner, zajmującej się ubezpieczeniami, leasingiem i faktoringiem. Szykuje się do debiutu na rynku na NewConnect.

PBS Finanse wciąż ma w swoich strukturach biznes mięsny, czyli zajmuje się handlem mięsem.

— Biznes zarabia na siebie, ale dążymy albo do wydzielenia go do osobnej spółki, albo sprzedaży — twierdzi Jerzy Biel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu