PCM zaprasza na konsultacje

DI
opublikowano: 11-10-2012, 00:00

Mediatorzy PCM będą udzielać bezpłatnych porad i konsultacji

18 października br. Polskie Centrum Mediacji (PCM) obchodzi Międzynarodowy Dzień Mediacji. Tego dnia, w ramach kampanii społecznej „Mediacja czyni cuda”, w sądach, prokuraturach, oddziałach, filiach w całej Polsce mediatorzy PCM będą udzielać bezpłatnych porad i konsultacji, wyjaśniać znaczenie i korzyści płynące z alternatywnej metody porozumienia jako sposobu rozwiązywania sporów. PCM zapewnia, że to skuteczniejsze i tańsze rozwiązanie niż proces sądowy.

— Propozycję rozwiązania trudnej sytuacji w mediacji dają sami zainteresowani. Jeśli strony ustalają warunki ugody, to jest większa szansa, że będą ich przestrzegać, niż gdy rozwiązanie narzucone jest z zewnątrz. Tak wypracowane porozumienie daje szansę na to, że będzie ono trwałe — mówi Jerzy Książek, prezes Polskiego Centrum Mediacji. Lista sądów, w których mediatorzy PCM 18 października 2012 r. będą wyjaśniać istotę i rolę mediacji, znajduje się na stronie www.mediator.org.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu