Pekaes jedzie po zysk

PJ
opublikowano: 31-08-2009, 00:00

Mimo półrocznej straty zarząd spółki kontrolowanej przez Kulczyk Holding chce ten rok zakończyć na plusie.

Mimo półrocznej straty zarząd spółki kontrolowanej przez Kulczyk Holding chce ten rok zakończyć na plusie.

Pekaes, którego 58 proc. kontroluje Kulczyk Holding (poprzez KH Logistyka), to spółka specjalizująca się w transporcie, spedycji i logistyce. Pierwsze półrocze zakończył skonsolidowaną stratą netto 4,4 mln zł, wobec około 9,97 mln zł zysku przed rokiem. Zarząd spółki jest jednak zadowolony, bo systematycznie zmniejsza roczne straty (w 2008 r. ponad 4 mln zł, a w 2007 — ponad 30 mln zł)

— Restrukturyzacja przynosi efekty. Na koniec roku 2009 powinniśmy wyjść lekko na plus — mówi "PB" Krzysztof Zdziarski, prezes Pekaesu.

Podkreśla, że firma bardzo dobrze rozwija się w Polsce. Przyznaje jednak, że kryzys, który trwa na zachodzie Europy, utrudnia rozwój na tamtym rynku. A firma osiąga tam 50-60 proc. obrotów.

— Nie sprzyja nam także okres wakacyjny. Wiele zakładów, szczególnie na południu Europy, ma długie wakacyjne przerwy, co oczywiście zmniejsza zapotrzebowanie na przewozy — wyjaśnia szef Pekaesu.

Zarząd spółki w III kwartale siada do opracowania nowej strategii (poprzednia, nastawiona głównie na restrukturyzację firmy, jest ważna jeszcze tylko w tym roku).

— Zaprezentujemy ją w IV kwartale. Rewolucji nie będzie. Planujemy przyspieszenie rozwoju w kluczowych dla nas obszarach, czyli dystrybucji drobnicowej i logistyce — podkreśla Krzysztof Zdziarski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Pekaes jedzie po zysk