Pekaes ma nowego kierowcę

EG
opublikowano: 29-05-2012, 00:00

Strategię logistycznego operatora na najbliższe lata przygotuje powołany do zarządu Maciej Bachman.

Jacek Machocki, od dwóch lat prezes giełdowego Pekaesu, z powodów osobistych złożył wczoraj rezygnację. Jednocześnie do zarządu został powołany Maciej Bachman, który od marca jest w spółce dyrektorem finansowym. To pod jego kierunkiem powstanie strategia Pekaesu na lata 2013-15.

— Będę w pełni odpowiadał za zarządzanie spółką, jej finanse oraz za powstająca strategię, która powinna być gotowa na przełomie III i IV kwartału. Rada nadzorcza będzie się tym wysiłkom przyglądać i na tej podstawie podejmie dalsze decyzje — mówi Maciej Bachman.

Co znajdzie się w strategii? Fajerwerków nie będzie.

— Skupimy się na nowych klientach, utrzymaniu i rozwijaniu współpracy z obecnymi, dbając, by ze wzrostem sprzedaży utrzymywać rentowność — mówi członek zarządu i dyrektor finansowy spółki.

W kontrolowanym przez Kulczyk Holding Pekaesie Jacek Machocki przeprowadził wiele zmian porządkowych: sprzedał zbędny majątek, zreorganizował grupę, zbudował sieci terminali logistycznych, poprawił jakość i terminowość dostaw. Dwa lata temu postawił przed sobą zadaniesprzedaży spółki ATB Truck (rozmowy trwają), On Road Truck Service (to zadanie dla następnego zarządu) oraz ciężarówek i nieruchomości.

— Z tych zadań niewiele pozostało do dokończenia dla nas. Pekaes jest organizacyjnie dobrze przygotowany, by w 2013 r. wejść z nowymi zadaniami — mówi Maciej Bachman.

Maciej Bachman doświadczenie zdobywał, pracując w międzynarodowych firmach doradczych Arthur Andersen, Andersen Business Consulting oraz Ernst & Young. Od kilku lat związany jest z branżą TSL (Transport, Spedycja, Logistyka). Poprzednio współzarządzał i odpowiadał za rozwój firmy Spedimex.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Pekaes ma nowego kierowcę