Pekao gotowy do przejęć, ale…

opublikowano: 15-03-2013, 13:54

Luigi Lovaglio, szef banku mówi, że jego obowiązkiem jest analiza wszystkich możliwości przejęć, ale celem jest wspieranie organicznego wzrostu.

Luigi Lovaglio, prezes Pekao, zapytany czy jest zainteresowany przejmowaniem banków w Polsce, odpowiedział, że ze względu na zasoby kapitałowe i płynnościowe bank jest do tego przygotowany.

- Jest naszym obowiązkiem analizować dokładnie każdą możliwość, która pozwalałaby na tworzenia wartości dla naszego banku – mówi prezes Pekao, ale od razu studzi entuzjazm zwolenników konsolidacji:

- Jest oczywiste, że dużym wyzwaniem byłoby oszacowanie wartości banku, którego znaczą część stanowi portfel kredytów walutowych, gdy nie wiadomo jakie mogłyby być rozwiązanie tego problemu. Naszym celem nie jest przeprowadzenie akwizycji po to, żeby być dużym bankiem. Pekao nie musi dążyć do tego, żeby być największym bankiem, ale musi być pierwszym  bankiem pod względem innowacji i reputacji. Naszym celem jest wspieranie organicznego wzrostu – mówi Luigi Lovaglio.

Luigi Lovaglio, prezes Pekao
Luigi Lovaglio, prezes Pekao
Grzegorz Kawecki
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane