Pekao ma dwóch nowych członków zarządu

opublikowano: 07-03-2019, 07:15

Rada nadzorcza Banku Pekao powołała Piotra Wetmańskiego i Grzegorza Olszewskiego w skład zarządu.

Pierwszy z menedżerów funkcję pełnić będzie od 7 maca, Grzegorz Olszewski natomiast od 1 kwietnia.

Zobacz więcej

FOT. ARCHIWUM BANKU PEKAO, NARODOWE ARCHIWUM CYFROWE, KOLORYZACJA: BANK PEKAO

Piotr Wetmański dołączył do banku Pekao w 2017 roku i był odpowiedzialny za stworzenie strategii banku na lata 2018-2020 oraz jej operacjonalizację.

"Od 2014 roku Piotr Wetmański był odpowiedzialny za wsparcie najwyższej kadry managerskiej Bank of America Merrill Lynch w planowaniu strategii obszaru Globalnej Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej oraz strategii Globalnej Bankowości i Rynków regionu EMEA. Wcześniej w tej samej organizacji był odpowiedzialny za doradztwo finansowe i strategiczne w obszarze fuzji i przejęć dla sektora instytucji finansowych na rynku Europy Środkowo-Wschodniej oraz Wielkiej Brytanii. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Goldman Sachs oraz Bloomberg" - wynika z CV menedżera.

Grzegorz Olszewski od października 2017  pełnił funkcję dyrektora biura sprzedaży produktów inwestycyjnych w Grupie PZU. Kierował m.in. pracami nad stworzeniem platformy inPZU.

Wcześniej pracował m.in. w biurze maklerskim Alior Banku oraz AgioFunds TFI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu