Pekin ma gotowy plan ograniczenia eksportu metali ziem rzadkich

opublikowano: 31-05-2019, 07:47

Władze Chin są przygotowane do ograniczenia eksportu metali ziem rzadkich w przypadku pogłębienia konfliktu handlowego z USA, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Rząd ma gotowy plan wykorzystania metali ziem rzadkich, stosowanych w urządzeniach nowych technologii, do zaszkodzenia gospodarce USA, twierdzą informatorzy agencji.

Około 80 proc. metali ziem rzadkich, importowanych przez USA, pochodzi z Chin. Goldman Sachs ostrzegał, że skutki ograniczenia dostaw z Chin byłyby znaczące i stanowiłyby jasny sygnał nasilenia konfrontacji między Chinami i USA. Byłoby to także szkodliwie dla globalnego wzrostu gospodarczego.

W czwartek rzecznik ministerstwa handlu mówił, że Chiny będą broniły narodowego interesu i nie zaakceptują sytuacji, w których ich rozwój jest hamowany przez państwa importujące chińskie metale ziem rzadkich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy