Perowskitowe panele Saule Technologies na biurowcach Skanskiej

opublikowano: 17-01-2018, 19:05
aktualizacja: 17-01-2018, 19:07

Skanska poinformowała, że 2018 r. rozpocznie realizację pilotażowego programu, w ramach którego biurowce będzie pokrywać półprzezroczystymi ogniwami fotowoltaicznymi z perowskitu. Nowe źródło energii do budynków będzie wprowadzać razem z Saule Technologies.

Skanska zdobyła wyłączne prawa do wykorzystania technologii ogniw fotowoltaicznych z perowskitu opracowanej przez spółkę Saule Technologies w budownictwie komercyjnym. Zamierza pokrywać nimi fasady budynków biurowych i ekranów akustycznych. Jeszcze w tym roku przystąpi do realizacji pilotażowego programu wykorzystującego nowe źródło energii. 

„Nasze moduły są lżejsze, cieńsze i znacznie bardziej elastyczne w wymiarze projektowym niż najpopularniejsze ogniwa krzemowe. Możemy dostosować kształt, kolor i rozmiar modułów do potrzeb klienta i zainstalować je na każdej dostępnej powierzchni budynku, niekoniecznie na dachu” zaznaczyła w komunikacie Olga Malinkiewicz, współzałożycielka spółki Saule Technologies. 

Technologiczna spółka już od 2014 r. pracuje nad wykorzystaniem druku atramentowego do produkcji perowskitowych modułów fotowoltaicznych, co pozwala nadać im dowolny kształt i dopasować je do konkretnych powierzchni. Obecnie firma pracuje nad prototypową linią produkcyjną i możliwością wytwarzania modułów na skalę masową. 

O projekcie Saule Technologies w „Pulsie Biznesu” pisaliśmy wielokrotnie. O początkach tego biznesu przeczytasz w artykule „Miliony za ujarzmienie perowskitów” >>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane