Pesa inwestuje w piętrusy

opublikowano: 01-07-2014, 00:00

Bydgoska firma dostanie unijne wsparcie na zakup urządzeń umożliwiających produkcję wagonów piętrowych.

Pesa otrzyma 4 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na zakup urządzeń pozwalających na rozszerzenieoferty produkcyjnej.

Inwestycja sięgnie w sumie 10 mln zł i pozwoli spółce budować piętrowe wagony i pojazdy do przewozów pasażerskich. Wczoraj Pesa podpisała z władzami kujawsko-pomorskiego urzędu marszałkowskiego umowę dotyczącą finansowania projektu.

Bydgoska firma ma już kontrakt na dostawę 22 piętrusów i dwóch lokomotyw dla Kolei Mazowieckich. Wartość zlecenia to 278 mln zł. Pesa liczy, że inwestycja w urządzenia pozwoli jej zdobyć kolejne kontrakty i nowych klientów. W bydgoskie przedsiębiorstwo wierzy także Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

— Dawne państwowe zakłady naprawcze są dziś znaną w całej Europie firmą zatrudniającą 4 tys. pracowników i dającą pracę 80 tys. osób w przedsiębiorstwach kooperujących — chwali Piotr Całbecki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu