Czytasz dzięki

PFR: 28,5 mld zł wypłat w ramach Tarczy Finansowej

  • PAP
opublikowano: 18-05-2020, 19:49

28,5 mld zł subwencji otrzymali przedsiębiorcy w ramach Tarcza Finansowej PFR. Tylko w poniedziałek wsparcie trafiło do prawie 20 tys. firm - podał Polski Fundusz Rozwoju (PFR) na Twitterze.

PFR poinformował, że do mikrofirm trafiło 8 mld zł, a do małych i średnich przedsiębiorstw - blisko 21 mld zł.

"Już 28,5 mld zł subwencji otrzymali przedsiębiorcy w ramach #TarczaFinansowaPFR. Tylko dziś wsparcie trafiło do prawie 20 tys. firm. Mikrofirmy otrzymały do tej pory już 8 mld zł, a MŚP prawie 21 mld zł" - napisał PFR na Twitterze.

Tarcza Finansowa to program Polskiego Funduszu Rozwoju, mający na celu wsparcie przedsiębiorców, których działalności ucierpiały na skutek sytuacji gospodarczej związanej z pandemią COVID-19. Warunkiem zgłoszenia się do programu jest odnotowanie spadku przychodów ze sprzedaży o co najmniej 25 proc. w dowolnym miesiącu po 1 lutego w porównaniu do miesiąca poprzedniego, bądź analogicznego miesiąca roku ubiegłego. Wartość Tarczy Finansowej to 100 mld zł.

a0affcda-429f-11ea-b77f-2e728ce88125
Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane