PGF otworzy centrum usług

MB
opublikowano: 02-02-2010, 00:00

Spółka zależna grupy zatrudni w Łodzi ponad 200 osób, które obsłużą 150 firm zależnych oraz zewnętrznych klientów.

Spółka zależna grupy zatrudni w Łodzi ponad 200 osób, które obsłużą 150 firm zależnych oraz zewnętrznych klientów.

Do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wkrótce wejdzie kolejna firma.

— To Business Support Solution (BSS), spółka zależna Polskiej Grupy Farmaceutycznej. W sobotę zakończyliśmy postępowanie, wkrótce wydamy zezwolenie. Budynek firmy w Łodzi został niedawno objęty strefą. BSS zobowiązuje się zatrudnić co najmniej 255 osób i zainwestować 600 tys. złotych — mówi Marek Cieślak, prezes łódzkiej strefy.

Centrum ma oferować usługi finansowe, księgowe, prawne i kontrolingu dla PGF oraz 150 powiązanych z grupą spółek m.in. z Litwy, Holandii czy Wielkiej Brytanii. Na tę inwestycję firma dostała 11,3 mln zł dofinansowania z programu unijnego wspierającego inwestycje o dużym znaczeniu dla gospodarki.

— Chociaż specjalne strefy ekonomiczne nie zawsze są atrakcyjne dla centrów usług, to u nas będzie to trzeci inwestor z tej branży, po ATM w Warszawie i Fujitsu w Łodzi. Łódź zaczyna specjalizować się w centrach rozliczeniowych — podkreśla Marek Cieślak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MB

Polecane