PGF znowu przejmuje

Piotr Wiśniewski
19-04-2004, 00:00

Kurs hurtowni leków porusza się w trendzie wzrostowym od kilku miesięcy. W trakcie piątkowych notowań PGF znalazł się na historycznym maksimum notowań 55,9 zł.

Strategia polegająca na intensywnym zwiększeniu udziału w rynku może się okazać trafna w kontekście od dawna oczekiwanego pojawienia się w Polsce zagranicznych inwestorów branżowych (szczególnie po wejściu do UE). PGF jak mało kto ma doświadczenie w procesach konsolidacyjnych, bo swoją pozycję zbudował właśnie poprzez cykl fuzji i przejęć. Nie można się więc dziwić, że wyprzedził Farmacol w wyścigu o Cefarm Łódź.

Niestety, historia spółki pokazuje też, że po fali fuzji i przejęć, które były bardzo kosztowne i wiązały się z wieloma emisjami akcji, dość długo trzeba było czekać na wysokie zyski. Jeżeli PGF myśli o Prosperze, jak się od dłuższego czasu spekuluje, to nie należy wykluczać kolejnej emisji akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PGF znowu przejmuje