Czytasz dzięki

PGNiG stawia na wydobycie

Umacniamy się jako firma o profilu upstreamowym. Dopiero dalej plasują się segmenty dystrybucji, wytwarzania, obrotu i magazynowania, mówi Piotr Woźniak, prezes PGNiG.

Zarząd PGNiG komentował w czwartek wyniki finansowe i plany spółki.

- Widzimy nożyczki, czyli dużą różnicę pomiędzy cenami ropy i gazu. Dla spółki handlującej to niekorzystne. Taka różnica utrzyma się, w naszej opinii, jeszcze przez jakiś czas - mówił Piotr Woźniak.

W tym roku w kraju PGNiG chce wykonać ponad 30 wierceń, a do czerwca wykonał ich 16, z czego 9 dało już pozytywne wyniki. Pokłada też duże nadzieje w działalności w Pakistanie, planuje też składanie kolejnych aplikacji w Norwegii.

Zarząd PGNiG cieszy się też ze zmiany na stanowisku Głównego Geologa Kraju.

Piotr Woźniak
Zobacz więcej

Piotr Woźniak fot. Grzegorz Kawecki

-  Widzimy, że nastąpiła zmiana w podejściu do naszych wniosków koncesyjnych. Rozmowy stały się merytoryczne, ich poziom się poprawił, a my oceniamy to niesłychanie pozytywnie i mamy nadzieję, że tak już zostanie. Jeszcze 9 naszych wniosków czeka na rozpatrzenie i myślę, że do końca sierpnia zostana rozpatrzone pozytywnie. Chodzi tu głównie o odnawianienie koncesji - zauważa Piotr Woźniak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane