Philips wymienia swojego dyrektora generalnego

Jakub Sławiński, Bloomberg
opublikowano: 16-08-2022, 09:58
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W październiku Roy Jakobs zostanie nowym dyrektorem generalnym w Philips. Zastąpi urzędującego na tym stanowisku od 12 lat Fransa van Houtena - pisze agencja Bloomberg.

Philips - główna siedziba firmy w Amsterdamie
Philips - główna siedziba firmy w Amsterdamie
Jasper Juinen

Jakobs dołączył do Philipsa w 2010 roku. Na początku 2020 roku został liderem zarządzającym reakcją firmy na kryzys związany z pandemią koronawirusa. Rok temu przejął kierownictwo nad procesem wycofania urządzeń medycznych do leczenia bezdechu sennego, po tym jak część użytkowników oskarżyła producenta o użycie w produkcie pianki tłumiącej hałas, której wdychanie stwarza ryzyko raka.

Dyrektor wykonawczy, pełniący poprzednio funkcje w Shell Plc, jest „głęboko zaangażowany w inicjatywy ciągłego doskonalenia jakości firmy Philips i jest w pełni zaangażowany w bezpieczeństwo pacjentów” – powiedział w oświadczeniu prezes Feike Sijbesma.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane