Czytasz dzięki

Piechota o akcyzie na paliwa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-09-2005, 15:00

Minister gospodarki Jacek Piechota powiedział w piątek PAP, że na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów będzie rozmawiać z szefem resortu finansów na temat sytuacji na rynku paliwowym w kraju i wysokości podatku akcyzowego na paliwa.

Minister gospodarki Jacek Piechota powiedział w piątek PAP, że na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów będzie rozmawiać z szefem resortu finansów na temat sytuacji na rynku paliwowym w kraju i wysokości podatku akcyzowego na paliwa.

    Minister, który przyjechał w piątek do Szczecina, poinformował na konferencji prasowej, że zlecił sporządzenie analizy w tej sprawie. "Ona leży już na moim biurku, zapoznam się z nią w poniedziałek i podejmę decyzję, co dalej robić" - oświadczył. "Wydaje się, że powinniśmy z ministrem finansów podjąć poważną debatę na ten temat i podjąć jakąś decyzję" - dodał.

    Pytany po konferencji przez PAP, pod jakim kątem miała być przeprowadzona analiza, Piechota wyjaśnił, że chodziło m.in. o zbadanie stopnia nasycenia rynku paliwami z rodzimych rafinerii i surowcami z importu. Minister dodał, że ma być też przeanalizowana sytuacja na rynkach światowych oraz wpływ wzrostu cen paliw na naszą gospodarkę. Przypomniał, że w ubiegłym roku w związku z rosnącymi cenami paliw na świecie obniżono akcyzę, nie było to jednak prawie w ogóle odczuwalne przez odbiorców w kraju, ponieważ ceny na rynkach światowych dalej rosły. Piechota obawia się, że teraz może być podobnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane