Piecobiogaz podniósł prognozy

Anna Truszkowska
opublikowano: 28-01-2009, 00:00

Poznańska spółka w tym

Poznańska spółka w tym

roku chce osiągnąć 220 mln

zł przychodów i zarobić

na czysto 17,2 mln zł.

Tłumaczy się z niższego

zysku netto w 2008 r.

Piecobiogaz powiązany z giełdowym PBG, specjalizujący się w świadczeniu usług budowlanych w ramach projektów inwestycyjnych zrewidował przed trzecią próbą sprzedaż akcji w pierwszej ofercie publicznej prognozy finansowe. Planowane przychody na 2009 r. wyniosą 220 mln zł, czyli o 10 proc. więcej niż wcześniej prognozowano, zysk operacyjny 25,8 mln zł czyli niemal 20 proc. więcej, a zysk netto 17,2 mln zł (wzrost o około 1 mln zł).

— Podnieśliśmy prognozę przede wszystkim z powodu oczekiwanego podpisania dużych kontraktów gazowych — tłumaczy Wiktoria Wiśniewska, prezes Piecobiogazu.

Umowy o wartości 20 mln zł mają być podpisane do końca lutego.

Spółka zrewidowała także dane dotyczące 2008 r. — zysk operacyjny będzie większy niż planowano (11,4 mln zł, wzrost o 6,5 proc.), zysk netto wyniesie 6,2 mln zł (wcześniej 9,6 mln zł). Spółka wycofała się z planów sprzedaży obiektów i mieszkań w Grudziądzu.

— W najbliższym czasie zamierzamy wydzierżawić część nieruchomości. Zmiana tej decyzji miała wpływ na korektę prognozowanego zysku netto na 2008 r. — tłumaczy Wiktoria Wiśniewska.

Piecobiogaz chce skoncentrować się na działalności podstawowej. Spółka realizuje 15 kontraktów o łącznej wartości 149 mln zł. Do wykonania pozostały prace o wartości 57 mln zł. W większości ich rozliczenie nastąpi w tym roku.

Spółka realizuje też umowę ramową z PBG, która zakłada realizację kontraktów o łącznej wartości 100 mln zł do końca 2010 r. W ubiegłym roku zawarła umowę ramową z Urzędem Miasta Kałusz na Ukrainie. Dotyczy ona modernizacji i rozbudowy infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w tym mieście. W ramach tego kontraktu spółka do 2010 r. otrzyma za wykonane prace 40 mln USD. Umowa nie została jednak ujęta w prognozach wyników finansowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Truszkowska

Polecane