Pieczęć Doskonałości uratuje innowatorów

opublikowano: 15-04-2018, 22:00

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła konkurs z dotacjami dla firm MSP, którym nie udało się zgarnąć dofinansowania z programu Horyzont 2020.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła konkurs z dotacjami dla firm MSP, którym nie udało się zgarnąć dofinansowania z programu Horyzont 2020.

Granty z poddziałania 2.4.1 POIR są przeznaczone dla przedsiębiorców mających status Seal of Excellence, zdobyty w pierwszej fazie „Instrumentu dla MSP”. Co to oznacza w praktyce? Mają oni certyfikat przyznawany przez Komisję Europejską, który potwierdza wysoką jakość ich projektów. Natomiast nie dostali unijnego wsparcia na stworzenie biznesplanu z powodu wyczerpania budżetu.

PARP przeznaczyła na konkurs 3,7 mln zł. Granty pomogą przedsiębiorcom sfinansować studium wykonalności dla nowych, przełomowych produktów.

Pojedyncza mikro- lub mała firma może liczyć na dotację w wysokości 210 tys. zł. W przypadku średniego przedsiębiorstwa będzie to 180 tys. zł.

Rozstrzygnięcie naboru planowane jest na wrzesień. © Ⓟ

Ważna data

8.05 Od tego dnia firmy MSP będą mogły składać wnioski o dotacje z poddziałania 2.4.1 POIR. Nabór zakończy się 5 czerwca.

Więcej informacji: www.poir.gov.pl/nabory/1-21/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu