Piękny Jaś zastrzeżony

KA
opublikowano: 27-10-2011, 00:00

PRAWO UNIJNE

W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej zostało opublikowane rozporządzenie wykonawcze Komisji nr 1073/2011 z 20 października 2011 roku rejestrujące w rejestrze chronionych nazw pochodzenia i chronionych oznaczeń geograficznych nazwę fasoli Piękny Jaś z Doliny Dunajca/ fasola z Doliny Dunajca.

Jest to kolejny po karpiu zatorskim polski produkt zarejestrowany przez Komisję Europejską jako Chroniona Nazwa Pochodzenia. Rejestracja oznacza, że tylko plantatorzy z Doliny Dunajca mogą opisywać w ten sposób swoją fasolę na opakowaniach i w materiałach reklamowych.

Innym nie wolno nawet sugerować podobieństwa swoich fasoli do Pięknego Jasia z Doliny Dunajca, przy użyciu takich zwrotów, jak: w stylu, w rodzaju, przy użyciu metody, tak jak produkowane w, podobne do. Fasola Piękny Jaś z Doliny Dunajca wyróżnia się m.in. dużą wielkością nasion, wysoką zawartością magnezu oraz krótkim czasem gotowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu