Pierwsza część poradnika do "Naszego elementarza" w internecie

PAP
opublikowano: 01-06-2014, 09:21

Pierwsza część „Poradnika dla nauczyciela klasy pierwszej szkoły podstawowej” została opublikowana przez MEN w internecie. Publikacja jest materiałem pomocniczym dla nauczycieli, którzy będą pracować z przygotowanym na zlecenie resortu "Naszym elementarzem".

Opublikowana na stronie www.naszelementarz.men.gov.pl wersja pierwszej części poradnika nie jest ostateczna. Każdy zainteresowany może zgłosić do niej swoje uwagi za pomocą specjalnego formularza.

"Poradnik może być źródłem inspiracji dla nauczycieli – zachęcać ich do wymiany doświadczeń, pomysłów na twórczą pracę z uczniami oraz tworzenia autorskich programów nauczania" - napisano na stronie.

Zawiera on propozycje tygodniowych planów pracy na wrzesień, październik i listopad, scenariusze zajęć oraz przykładowe karty pracy - gotowe do wykorzystania w miarę potrzeb konkretnych nauczycieli i ich uczniów. Według resortu edukacji, zaletą poradnika jest możliwość modyfikowania treści oraz sposobów ich realizacji, w zależności od inicjatywy i pomysłowości nauczyciela.

Obecnie przygotowano kilka pierwszych kart pracy; powstający zbiór materiałów ma być sukcesywnie uzupełniany o kolejne propozycje.

Resort edukacji informuje, że kolejne trzy części poradnika mają być publikowane razem z następnymi częściami "Naszego Elementarza".

W połowie maja rozpoczęto druk pierwszej z czterech zaplanowanych części "Naszego elementarza" dla pierwszaków. Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska poinformowała wówczas, że chce w czerwcu przedstawić do konsultacji drugą część podręcznika dla najmłodszych, a przed początkiem nowego roku szkolnego - jego pozostałe dwie części. Później mają rozpocząć się prace nad podręcznikiem do klasy drugiej i trzeciej.

Zgodnie w uchwaloną w piątek przez Sejm nowelizacją ustawy o systemie oświaty uczniowie, którzy 1 września tego roku rozpoczną naukę w I klasie szkoły podstawowej dostaną darmowy podręcznik. MEN podało, że w pierwszej kolejności do ich rąk trafi pierwsza część, z której dzieci będą korzystać przez pierwsze trzy miesiące nauki. Podręczniki te staną się własnością szkoły, będą służyć co najmniej trzem rocznikom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Pierwsza część poradnika do "Naszego elementarza" w internecie