Pierwszy dzień z lekkim spadkiem

Marcin Gesing
opublikowano: 06-02-2004, 00:00

ATM Grupa zadebiutowała wczoraj na GPW. Po otwarciu o 1,38 proc. wyższym od ceny odniesienia przez resztę notowań kurs ATM delikatnie spadał.

Ostatecznie na zamknięciu walory ATM Grupa kosztowały 42,9 zł, czyli więcej niż wynosiła cena emisyjna (36 zł). Obroty nieznacznie przekroczyły 300 tys. zł.

Prawa do akcji (PDA) producenta programów telewizyjnych z podwrocławskich Bielan były notowane na giełdzie już od 9 stycznia.

Spółka przeznaczyła do publicznej sprzedaży 1,3 mln akcji. Zapisy dla drobnych inwestorów, którym przypadło 205 tys. akcji, zredukowano aż o 81,5 proc., natomiast zainteresowanie inwestorów kwalifikowanych było dziesięciokrotnie wyższe od podaży. Prawa do akcji rozpoczęły notowania po 45,1 zł za sztukę, czyli o ponad 20 proc. więcej od ceny emisyjnej.

ATM Grupa jest producentem m.in. serialu „Świat według Kiepskich”, programu reality show „Bar” oraz teleturniejów „Życiowa szansa”, „Awantura o kasę” i „Rosyjska ruletka”.

Dobre prognozy

Podczas debiutu praw do akcji Tomasz Kurzewski, prezes i główny akcjonariusz ATM, podtrzymał prognozy finansowe i zapowiedział wysoką dywidendę. Spółka ma wypłacać akcjonariuszom od 15 do 50 proc. swoich zysków.

— Pierwsza dywidenda zostanie wypłacona już z zysku wypracowanego w 2003 r. — zapewniał niedawno „PB” Tomasz Kurzewski.

Według szacunków spółki, jej przychody ze sprzedaży w 2003 r. przekroczyły 40 mln zł, a zysk netto wyniósł około 4,5 mln zł. Na ten rok spółka prognozuje około 53 mln zł przychodów i 7 mln zł zysku netto. Przedstawiciele firmy zapewniają jednak optymistycznie, że są to bardzo ostrożne szacunki, które mogą znacznie się poprawić.

Możliwe nowe emisje

Grudniowa emisja akcji przyniosła grupie ATM około 47 mln zł. Pieniądze te spółka zamierza przeznaczyć na budowę nowego studia telewizyjnego oraz zakup sprzętu.

Spółka zapowiada, że w miarę jej rozwoju możliwe będą kolejne emisje akcji. Na razie głównymi akcjonariuszami jest rodzina Kurzewskich, która jest w posiadaniu 70 proc. akcji ATM Grupa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Gesing

Polecane