Pietrewicz: Inflacja nie powróci do 2,5 proc. r/r w 2006 r.

Internet Securities
opublikowano: 14-12-2005, 11:45

W 2006 roku inflacja nie powróci do celu Narodowego Banku Polskiego (NBP), tj. 2,5% r/r, powiedział agencji ISB Mirosław Pietrewicz, członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP).

W 2006 roku inflacja nie powróci do celu Narodowego Banku Polskiego (NBP), tj. 2,5% r/r, powiedział agencji ISB Mirosław Pietrewicz, członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP).

„W przyszłym roku inflacja nie osiągnie 2,5%, ale liczymy, że projekcja nam pomoże w ocenie, kiedy inflacja powróci do celu” – powiedział w wywiadzie dla ISB Pietrewicz.

„Może nawet specjalnie nie zbliżymy się do tego celu” – dodał.

Jego zdaniem, ryzyko dla inflacji ze strony czynników podażowach maleje, a ze strony popytowej takie czynniki nie powinny się ujawnić.

„Nie widzę żadnego czynnika popytowego, który miałby pobudzić inflację” – powiedział Pietrewicz.

W październiku inflacja wyniosła 1,6% r/r. Ostatnia projekcja, opublikowana w sierpniu, zakładała powrót inflacji do celu w pierwszym kwartale 2007 roku, ale RPP w ostatnich miesiącach zwracała uwagę, że inflacja szybciej wróci do celu. (ISB)

Mirek Kuk

qk/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane