PiLab zdemaskuje przestępców w Turcji

opublikowano: 01-02-2018, 22:00

Technologiczna spółka z Wrocławia po raz pierwszy sprzedała pełną licencję za granicą. Skusiła kolejnego po Warcie ubezpieczyciela z grupy Talanx.

HDI Sigorta, turecki ubezpieczyciel z grupy kapitałowej Talanx, namierzy wyłudzaczy, korzystając z polskiej platformy analitycznej DataWalk, która łączy dane i pokazuje ukryte relacje, np. pomiędzy osobami, pojazdami i zdarzeniami. To platforma wrocławskiej firmy PiLab, która w ubiegłym roku wdrożyła rozwiązanie w Warcie (również z grupy Talanx).

Fot. Marek Wiśniewski

— W czerwcu 2017 r. podpisaliśmy umowę na wdrożenie systemu, która obowiązywała do końca ubiegłego roku. Teraz zawarliśmy nowy kontrakt — zakłada pełne wykorzystanie technologii oraz zakup licencji wieczystej. To bardzo ważny krok, bo po raz pierwszy sprzedaliśmy pełną licencję za granicą — mówi Paweł Wieczyński, prezes PiLabu.

Pilotaż, który w 75 proc. został przeprowadzony zdalnie z wrocławskiej siedziby PiLabu, wykazał, że zwrot z inwestycji w narzędzie analityczne jest możliwy jeszcze w tym roku.

— Stworzyliśmy własną metodykę opracowywania tzw. klastrów, łączących w siatkę na pozór niepowiązane osoby, pojazdy i zdarzenia, ale było to bardzo czasochłonne i mało efektywne. Podczas projektu pilotażowego przekonaliśmy się, że DataWalk pozwoli nam w kilka sekund połączyć i zobaczyć dane powiązane wieloma parametrami oraz czerpać z tej wiedzy ogromne korzyści — mówi Emrah Çalık, który odpowiada za systemy informatyczne w HDI Sigorta. PiLab idzie dalej.

— Prowadzimy rozmowy, m.in. z firmami z grupy Talanx, które są na różnych etapach — mówi Paweł Wieczyński.

PiLab jest notowany na NewConnect i w pierwszym półroczu 2017 r. miał 734 tys. zł przychodów oraz 4,2 mln zł straty (dotychczas przygotowywał się do wejścia na rynki zagraniczne). W 2016 r. założył spółkę w USA, a w 2017 r. uruchomił platformę do testów u pierwszego klienta, firmy z listy Fortune 100. Prezesem DataWalk.Inc jest Gabe Gotthard, twórca m.in. 3PAR, spółki produkującej systemy pamięci masowej i oprogramowania do zarządzania nią, którą sprzedał HP. W zarządzie amerykańskiej spółki zasiada też Chris Westphal, guru w analityce IT. Obaj są współudziałowcami PiLabu. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane