PILNA: 14 spraw spółek SP już w prokuraturze

Michał Kobosko
08-05-2002, 10:42

Spośród 22 spółek państwowych wymienionych w rządowym raporcie w 14 sprawach toczą się już postępowania

prokuratorskie - podał PAP, powołując się na minister sprawiedliwości Barbarę Piwnik.

Spośród 14 śledztw, najszersze kręgi zatacza postępowanie w sprawie PZU i PZU Życie, gdzie wkrótce do sądów

trafią pierwsze akty oskarżenia. Inne postępowania zakrojone na szeroką skalę to: śledztwo w sprawie nieprawidłowości finansowych w KGHM Polska Miedź, Poczcie Polskiej, Polskich Portach Lotniczych.

Prokurator Krajowy Karol Napierski poinformował o sprawach, których nikt dotąd - ani władze spółek, ani też organy kontrolne - nie informowały organów ścigania o podejrzeniu przestępstwa, a jednocześnie informacje o tych spółkach znalazły się w raporcie.

Napierski dodał zarazem, że ma informacje o trzech spółkach, które przygotowują doniesienia do prokuratury. Całą ósemkę firm, których sprawy dotąd nie trafiły do prokuratury, tworzą: Bumar Waryński, Państwowa Agencja Inwestycji Zagranicznych, Pekaes, Polska Agencja Informacyjna, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów oraz Zakłady Chemiczne w Policach.

DI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Kobosko

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PILNA: 14 spraw spółek SP już w prokuraturze