Piloci Air Berlin „masowo” poszli na zwolnienie

Marek Druś
aktualizacja: 12-09-2017, 09:25

Zbankrutowana linia lotnicza Air Berlin musiała anulować około 70 lotów we wtorek, bo ponadprzeciętnie duża liczba pilotów poszła na zwolnienie, donosi Reuters.

Z informacji na stronie Air Berlin wynika, że anulowano we wtorek loty z wielu niemieckich portów lotniczych, m.in. w Berlinie, Duesseldorfie, Hamburgu i Kolonii.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Absencja pilotów prawdopodobnie wynika z niepewnej sytuacji przewoźnika. W sierpniu Air Berlin, druga niemiecka linia lotnicza ogłosiła bankructwo po tym jak jej akcjonariusz, Etihad Airways, odmówił dostarczania dalszego finansowania. Rząd Niemiec zareagował na to pożyczeniem Air Berlin 150 mln EUR na podtrzymanie działalności przewoźnika. Jednocześnie ruszyły negocjacje w sprawie sprzedaży jego aktywów. W poniedziałek pojawiła się informacja, że jeden z niemieckich inwestorów zaoferował 500 mln EUR za Air Berlin. Inne oferty mają pojawić się do połowy września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Piloci Air Berlin „masowo” poszli na zwolnienie