PIMCO i T. Rowe radzą redukować ryzyko

opublikowano: 09-08-2017, 20:57
aktualizacja: 09-08-2017, 20:58

Dwie firmy z grupy największych zarządzających pieniędzmi radzą inwestorom, aby redukowali ryzyko: sprzedawali akcje i obligacje o wysokich rentownościach.

- Uznając, że ceny aktywów generalnie są wysokie, umiarkowanie redukujemy ryzyko na naszych pozycjach – napisali Mihir Worah i Geraldine Sundstrom z PIMCO w raporcie opublikowanym w środę.

Przyznali, że choć możliwy jest jeszcze „zaskakujący” wzrost, to wyceny w tym momencie „pozostawiają mało miejsca na pomyłkę”.

Podobną opinię mają analitycy T. Rowe Price Group Inc. Obniżył udział akcji w portfelu aktywów do najniższego poziomu od 2000 roku. Zredukował również stan posiadania jeśli chodzi o obligacje o wysokich rentownościach, a także obligacje gospodarek wschodzących.

- Wszystko jest drogie i jesteśmy w końcowej fazie cyklu biznesowego – powiedział Sebastien Page, szef alokacji aktywów w T. Rowe Price. - To powoduje podatność ryzykownych aktywów i nie ma specjalnie dużego buforu – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PIMCO i T. Rowe radzą redukować ryzyko