PIN i hasło można odczytać z ruchów smartfona

Marek Druś, uk.yahoo.com
opublikowano: 11-04-2017, 13:00
aktualizacja: 11-04-2017, 13:03

Badacze z Uniwersytetu Newcastle ustalili, że PIN i hasło użytkownika można uzyskać jedynie mogąc poznać ruchy smartfona podczas ich wpisywania, informuje The Independent.

Badanie pokazało, że śledzenie ruchów smartfona pozwalało ustalić wpisywany PIN lub hasło z 70 proc. skutecznością w przypadku pierwszej próby i 100 proc. po pięciu próbach.

- Większość smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych jest obecnie wyposażona w liczne czujniki, od dobrze znanych GPS-ów, kamer i mikrofonów do takich urządzeń, jak żyroskop, czujnik obrotu czy akcelerometr – pisze cytowana przez The Independent kierująca badaniem dr Maryam Mehrnezhad. – Ponieważ jednak aplikacje mobilne i strony internetowe nie muszą pytać o zgodę na dostęp do nich, „złośliwe” programy mogą jawnie „słuchać” danych z naszych czujników ruchu i wykorzystać je do odkrycia szerokiej gamy wrażliwych informacji dotyczących rozmów telefonicznych, aktywności fizycznej czy nawet tego, co wiąże się z dotykaniem ekranu, jak PIN-y czy hasła – dodała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, uk.yahoo.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Telekomunikacja / PIN i hasło można odczytać z ruchów smartfona