Piotr Nowak odwołany

opublikowano: 24-03-2022, 11:08

Minister rozwoju i technologii zostały zdymisjonowany. Jeszcze we wtorek zapewniał, że Bruksela odblokowała KPO.

— Podjąłem decyzję o dymisji pana ministra Piotra Nowaka z Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Już dzisiaj przekazałem wniosek do pana prezydenta Andrzeja Dudy o przyjęcie tej dymisji. Decyzja jest spowodowana tym, że wyczerpała się uzgodniona formuła współpracy z panem ministrem — poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

We wtorek Piotr Nowak poinformował na śniadaniu prasowym, że z rozmów przeprowadzonych przez niego z unijnymi komisarzami wynika, iż jest już polityczna zgoda w sprawie Krajowego Planu Odbudowy (KPO). W środę Piotr Müller, rzecznik rządu, a także Michał Dworczyk, szef KPRM, dementowali te informacje, twierdząc, że nie ma porozumienia w sprawie KPO, a Piotr Nowak nie uczestniczy w negocjacjach.

Piotr Nowak zajmował stanowisko ministra rozwoju i technologii od 26 października 2021 r. W latach 2015-20 był wiceministrem finansów, a od stycznia 2021 r. doradcą szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie oraz wicedyrektorem Departamentu Polityki Monetarnej i Rynków Kapitałowych.

W wywiadzie udzielonym „PB” na początku roku minister rozwoju i technologii przyznał, że propozycję objęcia stanowiska dostał od Jacka Sasina w imieniu szefostwa partii.

Piotr Nowak zajmował fotel ministra rozwoju i technologii tylko niecałe pięć miesięcy.
Marek Wiśniewski
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane