Piotrków to łakomy kąsek

Agnieszka Janas
opublikowano: 17-04-2007, 00:00

O zdobycie 300 tys. portfeli w środkowej Polsce stara się dwóch rywali.

Obserwujemy desant handlowców na mniejsze miasta

O zdobycie 300 tys. portfeli w środkowej Polsce stara się dwóch rywali.

Deweloperzy walczą o wartościowe działki i lokowanie centrów handlowych w mniejszych miastach. Po ubiegłorocznym szaleństwie na wschodzie Polski przyszedł czas na miasta w centrum. Do rywalizacji o względy najemców oraz mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego przystąpiły dwie firmy: rodzime Echo Investment oraz brytyjski deweloper Parkridge CE Retail.

Brytyjczyk w Piotrkowie

Projektowane centrum handlowe Focus Park będzie realizowane przez Parkridge wraz ze spółką Emerson z Piotrkowa Trybunalskiego.

— Mamy nadzieję, że firma Emerson, jeden z największych w Europie producentów formularzy i druków specjalistycznych oraz inwestor centrum logistycznego Logistic City — Piotrków Distribution Center, stanie się naszym strategicznym partnerem dla inwestycji lokowanych w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej — mówi Jarosław Fijałkowski, prezes Parkridge CE Retail.

O tej inwestycji „PB” pisał 14 lutego 2006 r. w tekście „Wybuduję kino mamie”.

Jarosław Fijałkowski informuje, że rozpoczęcie budowy nastąpi jeszcze w tym roku — po uzyskaniu zamiennego pozwolenia na budowę oraz pomyślnym przejściu procedur administracyjnych. Czas trwania prac budowlanych przewiduje się na blisko 18- -20 miesięcy. Planowana powierzchnia całkowita galerii to 70 tys. mkw. Projekt budowlany przygotuje firma architektoniczna MOFO z Krakowa.

Echo w natarciu

Tymczasem notowane na warszawskiej giełdzie Echo Investment nie zasypia gruszek w popiele. Projekt spółki zakłada przebudowę istniejącego Centrum Handlowego Echo. Po przebudowie powierzchnia całkowita wyniesie około 80 tys. mkw., powierzchnia najmu — 37 tys. mkw. Wartość inwestycji szacowana jest na 50-70 mln EUR.

— Decyzja o takim kształcie przebudowy wynika przede wszystkim z lokalizacji obiektu. Centrum znajduje się przy głównej arterii komunikacyjnej miasta, blisko autostrady A1. Atrakcyjne położenie sprawia, że obiekt będzie obsługiwać m.in. takie miasta, jak Tomaszów Mazowiecki i Bełchatów — informuje Marcin Materny, dyrektor ds. rozwoju Echo Investment.

Rozpoczęcie realizacji projektu zaplanowano na rok 2007, a jej zakończenie — na 2009.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu