PiS zrozumiał funduszowy błąd

Posłowie szykują poprawkę do ustawy o FIZ.

Potwierdziły się piątkowe informacje „PB”: rząd wycofuje się z kontrowersyjnych zapisów projektu ustawy o CIT, która miała objąć podatkiem wszystkie fundusze inwestycyjne zamknięte (FIZ).

— W toku prac w Komisji Finansów Publicznych rozważymy możliwość rozróżnienia FIZ, żeby rzeczywiście zwrócić uwagę i dostrzec firmy, które wykorzystują FIZ w celu optymalizacji podatkowej, i odróżnić je od inwestujących na rynkach kapitałowych — mówi Sylwester Tułajew, poseł PiS.

Korekta poselskiego projektu ustawy musi zostać jeszcze dopracowana we współpracy z resortem finansów.

— Na posiedzeniu za dwa tygodnie zostanie złożona poprawka z zapisem, który określi warunki, po których spełnieniu FIZ zostanie uznany za służący jedynie agresywnej optymalizacji — mówi osoba zaangażowana w te prace, podkreślając, że nie ma ryzyka takiego przedłużenia prac w parlamencie, że prezydent nie będzie miał czasu na podpisanie ustawy. Celem jest bowiem wprowadzenie zmian od początku 2017 r. Żeby to się udało, proces legislacyjny musi zakończyć się jeszcze w listopadzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartek Godusławski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PiS zrozumiał funduszowy błąd