PKiN gwiazdą Warszawy

opublikowano: 23-04-2018, 22:00

Nie trzeba jechać na plac Hiszpański w Barcelonie ani przepychać się pod fontanną Di Trevi, kiedy ma się pod ręką rodzimą gwiazdę Instagrama

Konkurs „WawaInstaFriendly” miał wytypować zdjęcia, które pokazują stołeczne lokalizacje z największym potencjałem w mediach społecznościowych. Jak zapewniają organizatorzy — Plac Bankowy 1, magazyn F5 i marka HTC — liczba zgłoszeń przerosła ich oczekiwania. Spośród 1000 nadesłanych fotografii wytypowali 10 najciekawszych prac, w tym dwie nagrody specjalne: za fotografię, która udowadnia, że okolice Placu Bankowego 1 są miejscem przyjaznym mediom społecznościowym, oraz za zdjęcie najlepiej prezentujące możliwości mobilnej fotografii. Nagroda główna (F5) za najlepszy konkursowy kadr przedstawia gwiazdę warszawskiego zestawienia — Pałac Kultury i Nauki.

Wśród nadesłanych prac to właśnie obiekt na placu Defilad pojawiał się najczęściej. Kolejnymi najchętniej fotografowanymi miejscami w Warszawie były wielkomiejskie tereny z biurowcami na pierwszym planie, biurowce i wieżowce, takie jak Trade Tower, Cosmopolitan, Warsaw Spire i Q22. Ponadto Śródmieście, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, plac Bankowy, dworce i stacje metra. Warszawa jest najczęściej fotografowanym miastem w Polsce, niestety, w światowych rankingach najchętniej oznaczanych na Instagramie już się nie mieści. W 2017 r. najczęściej fotografowanym miastem w Europie, którego zdjęcia lądują w mediach społecznościowych,był Londyn („London” obecnie 97,1 mln oznaczeń na Instagramie), na podium znajdują się jeszcze Paryż („Paris” 82,4 mln oznaczeń) i Barcelona („Barcelona” 37,6 mln oznaczeń).

Warszawie daleko do czołówki. Jedynie dodanie do siebie oznaczeń „Warsaw”, „Warszawa” i „Wawa” (kolejno 6,7 mln, 3,9 mln i 0,59 mln oznaczeń) dawałoby nam szansę na miejsce w okolicach pierwszej dziesiątki. Co za tym idzie — wśród najczęściej oznaczanych na Instagramie miejsc w Europie i na świecie również nie mamy wielkich szans. Konkurs „WawaInstaFriendly” ruszył 23 lutego i zakończył się miesiąc później. Każdy z uczestników mógł zgłosić nieograniczoną liczbę fotografii własnego autorstwa. Udział w konkursie gwarantowała publikacja zdjęcia na Instagramie i oznaczenie go wyznaczonymi hasłami oraz przesłanie tej samej fotografii w dużej rozdzielczości na konkursowy adres. 29 marca organizatorzy wytypowali 10 zwycięskich kadrów. Autorzy trzech najlepszych otrzymali nagrody rzeczowe. Od wczoraj wystawę najlepszych dziesięciu prac bezpłatnie można zobaczyć na dziedzińcu Placu Bankowego 1. Organizatorzy zapowiadają, że finał wystawy, który odbędzie się 19 maja podczas warszawskiej Nocy Muzeów, będzie obfitował w niezwykłe atrakcje.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Łuszczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu